האלווידון 2013

קאבר

31.10.2013

התרנגול, שארית ישראל 4 תל אביב

לכבוד ההאלווין, חג משמעותי ב- whedonverse, החלטנו לכנס סקוביז מרחבי הארץ לחגיגות ווידון האלווין סטייל, לראשונה בארץ.
האירוע יתקיים בתרנגול, מסעדה קטנה, חמודה וידידותית לקהילה. לכבוד ההאלווידון יוכן תפריט מיוחד עם אוכל באפיסטי מפתיע וטעים ולאורך כל הערב יוקרנו קטעים ממגוון יצירותיו של ווידון לאורך השנים.


jctd5e34anyn

פירוט תקצירי ההרצאות:

"טאבולה ראסה- האם ניתן לפתוח דף חלק ב- Jossverse?"
דמויות שונות ביצירותיו של ווידון מנסות להשתנות, ולעטות על עצמן זהות או מאפיינים חדשים – פיית' הופכת ל"טובה", ווילו הופכת ל"רעה" (ולסבית), אקו משתנה בכל פרק מחדש. במהלך הצפייה ביצירות עולה השאלה האם הדמויות באמת יכולות להשתנות, או שמא כל השתנות היא רק תחפושת אשר מתחתיה מבצבץ אותו טבע פנימי בלתי ניתן להחלפה. בהרצאה ננסה לענות לשאלה עד כמה באמת ניתן לפתוח דף חלק ולשנות זהות ביצירותיו השונות של ווידון.

*הדס סלוין, סטודנטית לתואר ראשון במדעי המוח. חובבת מדע בדיוני ופנטזיה ובכלל ויצירות של ווידון בפרט.

"להתחפש לזינה"
האם המגדר הוא רק תחפושת? האם תכונות נשיות או תכונות גבריות הן משהו שאנו נולדים איתם או משהו שאנו מסגלים לעצמנו במהלך החיים? הסדרות של ווידון מציגות פעם אחר פעם דימויים של נשיות וגבריות נזילים והפכפכים. בעולם שבו כל דמות מוכיחה שאפשר להיות קצת מזה וקצת מזה, הזהויות המיניות והעדפה המינית מטושטשות וכך גם כל מה שהאמנו שקיים במסגרת החלוקה המסורתית של גברים ונשים. אז מה האלטרנטיבה שמציג ווידון? מה קורה לקוטלת חזקה שצריכה להיות פתאום אימא? ומה קורה לערפד שרגיל להציל את העולם כשהוא מאבד את כוחותיו הפיזיים? ואיך בן וגלורי שייכים לכל הסיפור הזה? על כל אלה ועוד.

*נורית הוראק, בת 35, בעלת תואר שני בתקשורת פוליטית. חובבת ווידון מושבעת, אוהבת כל מה שהוא מד"ב ופנטזיה וחולמת להפוך יום אחד לסופרת ז'אנר.

"הפנים השונות של התחפושת: על תחפושות, מסכות, התחזות וכיו"ב בבאפיורס"
לא פעם ולא פעמיים עוטות הדמויות ב"באפיורס" תחפושות ומסכות או מאמצות זהות של גורם אחר או עושות פעולות דמות אחרות. הסיבות לכך רבות ומגוונות, ובכל זאת ניתן למצוא להן מכנה משותף אחד – שירות מטרה רעיונית מסוימת. במהלך ההרצאה נבחן את הדרכים השונות בהן דמויות שונות (ראשיות, משניות וחד-פעמיות) עוטות על עצמן את התחפושות/המסכות/אימוץ הזהות ומהי המטרה הרעיונית) בכל אחד מאותם מקרים.

*נדב רזון, עורך דין. מרושע לעתים. חובב טלוויזיה בכלל ויצירותיו של ג'וס ווידון בפרט. משמש כאחד מעורכי אתר "המסך המפוצל" – אתר עצמאי על טלוויזיה לאוהבי טלוויזיה.

"להתחפש למישהי אחרת"
החלפת הגוף בין באפי לפיית' הינה התחפשות המהווה שאילת זהות. אבל, פיית' משתמשת בגוף של באפי כדי לגחך עליו, ובכך התחפושת מהווה ביקורת על הסדר הקיים בסאנידייל תחת הנהגתה של באפי. ההרצאה תפתח את רעיון ההתחפשות כפרפורמנס הנועד לגחך ולבקר, ותעמוד על המאפיינים של גיבוש זהות כפעולה פרפורמטיבית.

*פנינה מולדובנו, בלשנית ופעילה פמיניסטית. חובבת ווידון ופעילה ביצירת תוכן ווידוניסטי ביקורתי.

"פנים אחרות: זהות כבחירה, זהות כאינהרנטית"
האם הזהות שלנו היא דבר אינהרנטי, משהו שנולדים איתו? האם היא תוצר של סך החוויות שעברנו? האם היא תוצר של תהליכים כימיים במוח שאין לנו שליטה עליהם? ביצירות של ג'וס ווידון, זהות היא היצירה האישית שלנו – תוצר של הבחירות שאנחנו עושים, או בחירה בפני עצמה שמנחה את הבחירות שלנו, בניסיון להפוך לאדם שאנחנו רוצים להיות.

*רותי קרני, חוקרת סוציולוגיה של בריאות וחולי. מרצה בכנסים מאז 2004. הייתה חברה בהנהלת "שגרירות סאנידייל בישראל".

484 Total Views 1 Views Today